تغذیه اسب و شناخت آن یک امر اساسی در پرورش اسب به حساب می آید. این تغذیه باید دارای خاصیت های عمده ای باشد. به عنوان مثال باید بتواند حرارت بدن اسب را در دمای مشخص نگه دارد و انرژی لازم را به اسب بدهد.

این تغذیه باید شامل مواردی مانند چربی، مواد ازته ، مواد هیدروکربنه، مواد معدنی و همچنین ویتامین ها باشد.

اسب هایی که دارای پرخوری و کم خوری هستند باعث ضرر می شوند. همچنین اگر اسبی گرسنه، تشنه و یا دارای تغذیه نا مناسب باشد، نمی تواند سواری مناسبی به سوارکار بدهد. این تغذیه باید بر اساس سن و وزن اسب تامین شود تا بتواند شرایط رشد را برایش فراهم کند.

مکمل‌های نسل جدید بن زاهورس با تأثیر ریشه‌ای بر سوخت و ساز، فواید گسترده‌ای را برای اسب‌ها به ارمغان می‌آورند. این مکمل بر متابولیسم اسب‌ها تأثیر مثبت می‌گذارند و عملکرد بدنی آن‌ها را بهبود می‌بخشند.

تغذیه اسب و جامعیت تأثیرات مکمل اسب بن زا هورس به شرح زیر است:

  • قابل استفاده بر روی تمامی اسب‌ها در تمامی سنین: از اسب‌های جوان گرفته تا اسب‌های مسن می‌توانند از این مکمل‌ها استفاده کنند، زیرا ترکیبات آن‌ها برای سلامتی کلی اسب‌ها مفید است.
  • افزایش چشمگیر وزن‌گیری و قد کشیدن: این مکمل‌ها باعث افزایش وزن مناسب و رشد قدی در اسب‌هایی می‌شوند که در حال رشد هستند، بدون آنکه منجر به چاقی یا رشد نامتعادل شوند.
  • سرحالی و عضله‌سازی: با تقویت سوخت و ساز بدن، این مکمل‌ها باعث افزایش انرژی و تقویت عضلات اسب‌ها می‌شوند، که برای اسب‌های ورزشی و مسابقه‌ای بسیار مفید است.
  • شفافیت پوست، یال و دم: این مکمل باعث بهبود سلامت پوست، یال و دم اسب‌ها می‌شوند و به آن‌ها درخشندگی و زیبایی می‌بخشند.
  • افزایش اشتها: این مکمل با تحریک اشتهای اسب‌ها، باعث افزایش دریافت مواد غذایی و در نتیجه، تأمین بهتر نیازهای تغذیه‌ای آن‌ها می‌شوند.
  • بهبود کیفیت و کمیت شیر مادیان‌های آبستن: استفاده از این مکمل برای مادیان‌های آبستن، باعث افزایش کیفیت و کمیت شیر آن‌ها می‌شود که برای تغذیه کره‌های نوزاد بسیار مفید است.
  • جلوگیری از کاهش وزن مادیان‌های آبستن: این مکمل از کاهش وزن نامناسب مادیان‌های آبستن جلوگیری می‌کنند و به حفظ سلامت آن‌ها و نوزادشان کمک می‌کنند.
  • افزایش استقامت اسب‌های مسابقه‌ای: با تقویت متابولیسم و افزایش انرژی، این مکمل‌ها باعث افزایش استقامت و عملکرد اسب‌های مسابقه‌ای می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *